Faol, tashabbuskor yoshlar bilan onlayn uchrashuv
18 sentabr kuni Toshkent irrigatsiya va qishloq xo’jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha prorektor R.K.Choriyev bilan institutda ta'lim olayotgan iqtidorli, faol, tashabbuskor yoshlar bilan online uchrashuv bo'lib o'tdi. Dastlab, institut yoshlar yetakchisi A.Berdimurodov tomonidan guruh nima maqsadda tashkil etilgani, qanday jarayonlar orqali  "1000 nafar eng faol talabalar" guruhi shakillantirilgani haqida qisqacha to'xtalib o'tildi.
Uchrashuvni ochib berish hamda talabalarni taklif va tashabbuslarini tinglash maqsadida R.Choriyevga so'z berildi. R.Choriyev bugungi kunda yurtimizda yoshlarga yaratib berilayotgan imkoniyatlar, hozirgi kunda yoshlar siyosatiga davlat siyosati darajasida qarab, yosh avlodni ma'nan va jismonon barkamol qilib tarbiyalash bejiz emasliki, kelajak avlod bu - Vatanimiz egalari, ravnaqida asosiy ro'lni bajaruvchi shaxslar ekanini takidlab o'tdi. Ustozimiz, so'z davomida institut yoshlar soxasidagi yutuqlarga, kelajakda amalga oshirishimiz kerak bo'lgan asosiy missiyalarimiz haqida batafsil ma'lumotlar berib o'tdi. Shuningdek, faollardan ham ko'plab takliflar bildirildi, yoshlar yetakchisi hamda Prorektorimiz har bitta savolga va tashabbusga munosabat bildirib o'tdi.
Tadbir davomida, darslar online platformalar orqali bo'layotganidan, bo'sh vaqtlaridan samarali foydalanib kelayotgan yoshlarimiz erishayotgan yutuqlar bilan tanishdi, Pandemiya davrida talabalarimiz ajoyib natijalarga erishgan, shaxsiy rivojlanish uchun foydali kitoblar o'qib, IT soxasiga mustaqil dasturlarni o'rganib chiqishgan, chet tillariga qiziqishi yuqori bo'lgan talabalar IELTS sertifikatlarini qo'lga kiritgan, online ta'limdan ham samarali taraflarini ko'rib bilgan yoshlarga kelgusi faoliyatida ulkan natijalarga erishishiga tilakdoshmiz. Qadrli yoshlar o'z ustingizda ishlashdan to'xtamang!

Онлайн-встреча с активной, инициативной молодежью
18 сентября 2020 года проректор по делам молодежи Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства Р.К. Чориев провел онлайн-встречу с талантливой, активной и инициативной молодежью. Лидер Союза молодежи института А.Бердимуродов вкратце рассказал о том, с какой целью была организована группа «1000 самых активных студентов».
Чтобы открыть встречу и выслушать предложения и инициативы студентов, слово было предоставлено Р. Чориеву. Он отметил, что ключевым приоритетом всех позитивных преобразований в стране стала забота о воспитании гармонично развитого подрастающего поколения - физически здорового и духовно зрелого, интеллектуально богатого, обладающего не только разносторонними знаниями и востребованными в современном мире профессиями, но и умеющего самостоятельно, творчески мыслить. В ходе выступления Р.Чориев подробно рассказал о достижениях института в сфере молодежи, об основных задачах на будущее. Многие предложения были внесены и активистами. Проректор и лидер Союза молодежи высказали свое мнение на каждый вопрос и инициативу студентов.
В ходе мероприятия студенты узнали о достижениях нашей молодежи, которая эффективно использует свое свободное время, ведь все занятия проводятся через онлайн-платформы. Во время пандемии наши студенты добились больших результатов, прочитали полезные книги по саморазвитию личности и личностному росту, изучили программы в области ИТ. Желаем всем добиться больших результатов в своих будущих начинаниях. Дорогая молодежь, не переставайте работать над собой!